Kraken udziela dotacji w wysokości 150 000 USD w BTC na rzecz Open-Source Payment Processor, BTCPayKraken exchange.

Firma Kraken powtórzyła swoje zobowiązanie do wspierania dalszego rozwoju sieci Bitcoin i ogłosiła w tym tygodniu, że przyznała 150 000 USD na rzecz BTCPay Server, otwartego procesora płatności Bitcoin.

Zgodnie z komunikatem prasowym udostępnionym przez firmę Coinfomania, nowa darowizna wpłacona w postaci Bitcoinu na rzecz BTCPay Server zbiega się z uznaniem przez firmę Kraken Dnia Mikro-, Małych i Średnich Przedsiębiorstw w dniu 26 czerwca.

Jest to również kolejny krok giełdy wspierający przyjęcie technologii

BTCPay Server, ponieważ firma Kraken włączyła już BTCPay do swojego terminalu handlowego Cryptowatch, aby umożliwić użytkownikom płacenie za usługę przy użyciu Bitcoin Revolution i innych walut kryptograficznych.

Pierre Rochard, strateg Bitcoin firmy Kraken skomentował ostatnią dotację, identyfikując unikalną propozycję firmy BTCPay dotyczącą urzeczywistnienia płatności za Bitcoin dla handlowców. Powiedział w wydaniu:

Dzięki BTCPay, firmy mają pełną swobodę w zakresie wygodnego dostępu do bezpiecznego cyfrowego systemu płatności gotówkowych o nazwie Bitcoin. Akceptacja Bitcoin’a jako płatności może być kluczową cechą Twojego produktu, systemu płatności w ostateczności, lub po prostu jedną z wielu opcji kasowych. W każdym razie, jest prawdopodobne, że BTCPay jest najbardziej opłacalnym rozwiązaniem dla Twoich potrzeb i jestem podekscytowany, że firma Kraken przyczynia się do dalszego sukcesu tego projektu.

Z okazji Dnia Mikro-, Małych i Średnich Przedsiębiorstw firma Kraken organizuje również bezpłatne seminarium internetowe podkreślające korzyści płynące z płatności za Bitcoin oraz sposób, w jaki kupcy mogą je zaakceptować w sposób oferujący prawdziwą wolność finansową.

W międzyczasie ostatnia dotacja jest kontynuacją hojnej rundy darowizn na rzecz BTCPay Server, a w zeszłym roku projekt otrzymał 100 000 USD od Jack Dorsey’s Square Crypto. W marcu Fundacja Praw Człowieka (HRF) przyjęła również BTCPay Server jako sposób na otrzymanie darowizn Bitcoin.